INFO - Belly -

Go to content

Main menu

INFO

Info jäljendi võtmise kohta.

Ostan oma tooraine usaldusväärsetelt tarnijatelt. Need tooted on allegriavabad ning ei sisalda mürgiseid aineid. Küll väga harval juhul võivad nad mõnel inimesel nahaärritust tekitada. Kohapeal on sul võimalik nende toodetega vajadusel tutvuda.
Raseda kõhujäljendi võtmiseks on õige aeg 4-6 nädalat enne sünnituse eeldatavat aega. Kui on soov pildistada kõhujäljendis vastsündinut beebit, siis tuleb võtta jäljend pigem 2 nädalat enne tähtaega, sest lõpupoole läheb tita ja kõht järsult suuremaks.
Kui sa soovid teha rindkerest kõhujäljendit, siis tuleks samuti arvestada, et jäljend tuleb kenam, kui kõhuosa ei ole veel päris alla langenud.
Olenevalt töömahust ja järjekorrast on rasedate kõhujäljendite järeltöötlus kuni 4 nädalalat. Ülejäänud jäljendite kuivamine ja viimistlemine kuni 3 nädalat.  
Kõhujäljendid viimistletakse nii seest kui väljas, raseda rindkere kõhujäljend ainult väljast, viimasele pannakse sissepoole ka kinnitusklamber, et saaks hiljem seina peale riputada. Ainult kõhu jäljend on oma kujult väga kumer ja tavaliselt niisama püsti ei seisa, seega küsi minu käest kõhuhoidjate hinnakirja või lahendust, kuidas seda kodus hoiustada.
Valminud kõhujäljend kardab vett ja tugevat niiskust!

Kuidas riietuda ja mida kaasa võtta stuudiosse tulekul.


Rasedatele tehtav kipsisidemetest jäljend võib määrida kipsipuruga riideid (rinnahoidja, sokid või püksiserva). Pükste puhul kasutan kilet, et võimalikult vähe Sinu riideid rikkuda aga võib ikkagi juhtuda. Seega riietu nii, et kui kipsipuru riietele sattub, siis ei ole neist kahju, kui see pesus ei peaks maha tulema. Rasedatel tuleb arvestada, et ainult kõhujäljend (koos ettevalmistusega) võtab aega ca 40 minuti, mil tuleb püsti seista. Terve reindkere jäljendi puhul lausa 1h.  Arvesta enda seisundiga, et kas sa vajad tunniaja jooksul vahepeal süüa või juua, siis palun endale sobiv kaasa võtta. Samuti soojad sokid, et jalad külmetama ei hakkaks ning vajadusel ka õlgadele panna sall vms.
Laste käte/jalajälgede tegemisel tuleb arvestada, et nemad liigutavad end oma tahte järgi, seega stuudiosse tulles võta talle kaas asju, mis teda rahustavad. Võiksid kodus /enne stuudiosse tulekut/ 1-2 korda proovida lapse kätt/jalga hoida leigemas vees kuni 2 minutit ilma et ta liigutaks. Proovida erinevaid asendeid jms.

Ettevalmistused kõhujäljendi ja titaga pildistamiseks.

Kõhujäljendis saab pildistada ca 14 päevast vastsündinut last. Minu hea koostööpartner fotograaf Nele Tasane on saanud täpsed juhised pildistamiseks ning oleme samuti koos pildistamise läbi viinud. Seega sujuva pildistamise töövõtted on selged ning kindlad. Nele Tasane on kogenud laste fotograaf ning oskab kohapeal väikelastega toimetada ning rahulikku ja mõnusat pildistamise õhkkonda luua. Kui soovid kõhujäljendis oma vastsündinut beebit pildistada, siis võta varakult ühendust fotograafiga: Nele Tasane E-mail: nele.tasane@gmail.com, tel. +372 50 49 900 , Nelladella Photography http://www.nelladella.com, FB: Nelladellaphotography  
NB! Kõhujäljend on kumer ja seega pead koos fotograafiga hoolikalt jälgima, et see ümber ei kuku kui beebi sees. Selleks kasuta tugirõngast, mille saad osta minu käest.

Back to content | Back to main menu